Як заварювати чай Тигуанинь
Саме ці обставини стали причиною такого незвичайного назви даного сорту чаю, яке буквально означає «Залізна Гуаньінь». Перед тим як зрозуміти, як заварювати чай Тигуанинь, варто розібратися в його властивості та характерні особливості.
Властивості та особливості чаю Тигуанинь
Чай Тигуанинь – це крупнолистовий напівферментований чай, що займає проміжне місце між зеленим і червоним або традиційним для Європи чорним чаєм. У Китаї його прийнято називати бірюзовим або синьо-зеленим чаєм. Цей чай улун вирощують в повіті Аньси на півдні Китаю вже більше 12 століть. Для його створення використовують зрілі й більш великі чайні листя, ніж для зелених сортів. Менш виражена ферментація в порівнянні з чорним чаєм гарантує чаю не тільки його неповторний смак і характерний пряно-фруктовий аромат, але також збереження більшої кількості вітамінів і таніну.
Ціна на цей чай залежить від часу і місця збору листя, а також їх сортності. Так, наприклад, одним з найдорожчих улунів цього сорту є чай осіннього врожаю. Набагато дешевше купити весняний чай Тигуанинь. Китайці поділяють цей улун на 5 основних груп, злегка відрізняються смаковими та ароматичними характеристиками, серед яких кожен бажаючий вже точно зможе знайти свій улюблений.
Смакові та ароматичні характеристики Тигуанинь
Складно на словах описати смак і запах цього напою. Проте спробувати варто. Колір настою цього чаю досить легкий, його можна охарактеризувати як світло-зелений з золотими переливами. Його багатий смак вражає поєднанням солодощі та свіжості. Окремої похвали гідний незабутній аромат цього чаю: дурманний квітковий букет з виразним шлейфом тільки що розкрилися суцвіть бузку. Не менш цінним є і післясмак цього напою: затяжне, але при цьому не нав'язливе, яскраве і свіже, як бриз.
Невже вам ще не захотілося придбати цей чай, точніше дізнатися, як заварювати чай Тигуанинь правильно і створити у себе вдома цей незвичайний китайський напій? До речі, цей чай легко поєднується з будь-якою їжею. Його рекомендують вживати як аперитив перед основними стравами. Але він відмінно справляється з роллю «головного героя», тому його можна пити як самостійний напій між прийомами їжі.
Ефект і корисні властивості чаю Тигуанинь
Самі китайці гордо заявляють, що навіть одна випита чашка цього бірюзового улуна здатна зняти напругу, заспокоїти і утихомирити. Цей улун дарує тілу легкість, а розуму – спокій і стрункість думок. Жителі піднебесної впевнені, що вживання легкого цього настою чаю гарантує гармонію з самим собою і навколишнім світом. Ви хочете внести в ваш дім атмосферу невимушеності і мрієте, щоб бесіди з рідними і друзями проходили в легкому ключі? Візьміть приклад з китайців і проводите такі розмови за чашкою Тигуанинь. Однак якщо ви хочете домогтися від цього напою відчутних тонізуючих і підбадьорливих властивостей, вам це вдасться, якщо ви дізнаєтеся, як заварювати чай Тигуанинь з більш міцним настоєм.
Говорячи про лікувальні властивості, варто відзначити, що цей сорт в чомусь родич зі звичним нам зеленим чаєм. Але є в ньому і відмінні ознаки. До них можна віднести підвищений вміст легко засвоюваних вітамінів B, P, PP, E, K і C. Цей чай часто рекомендують включати в дієту за його здатність спалювати жири, виводити токсини, знижувати в'язкість крові, зміцнювати судини, нормалізувати тиск і очищати мікрофлору.
Як заварювати чай Тигуанинь щоб досягти того самого ефекту, який так цінують у всьому світі?
Прежде всего, стоит помнить, что, как и другие китайские чаи, чай Тигуанинь способен раскрыться при соблюдении таких условий: только качественный чай, только чистая вода и желательно специальная чайная посуда. Покупайте чай только в вакуумной непрозрачной упаковке, если хотите получить действительно лечебный и вкусный напиток. Не используйте воду из-под крана, которая исказит вкус чая до неузнаваемости. Хорошо, если вы заварите улун в специальных небольших пиалах из фарфора или глины. Это прежде всего красиво и атмосферно. Однако если такой посуды у вас нет, то пользуйтесь тем, что у вас под рукой, за исключением металлических сосудов.
Для создания хорошего настоя нужно взять около 8 граммов заварки из расчета на один стакан воды. Перед основным завариванием листья нужно предварительно промыть, а затем залить их водой температурой около 90-95 С°. При первой заварке листьям нужно настояться около 2 минут. При каждой последующей – это время может увеличиваться, пока листья еще будут отдавать аромат и цвет.
Хочете зануритися в чарівну атмосферу стародавнього Китаю? Побалуйте себе неспішним чаюванням з пиалой ароматного чаю Тигуанинь!