Продавець Alfa-Coffee розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5696 відгуків

Компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки зараз за її графіком неробочі години. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

+380 (98) 723-33-89
+380 (98) 155-03-57

Як зіпсувати кави. Частина 2

Як зіпсувати кави. Частина 2

Ще один варіант як зіпсувати кави, це елементарно недосипати необхідну кількість на порцію.

Це дуже поширене явище при приготуванні кави на кавоварках типу Саєко Вієнна, і їм подібних. У цих кавоваркою можна виставити кількість засипається кави на порцію, і в залежності від сумлінності продавця, ця порція може бути від 5 грам до 10 грам. Стандартом вважається 8 грам на порцію. Але, найчастіше, для економії купується в'єтнамська робуста і виставляється порція 5 грам. Враховуючи неймовірну міцність в'єтнамської робусти, засипка 5 грам кави на порцію цілком виправдана, оскільки робуста достатня гірка, і міцна. Таким чином продавець економить двічі: перший раз – купуючи відносно дешевий кави; другий раз – економлячи на порції. До речі, дуже багатьом подобається робуста, особливо вона подобається тим, хто купує першу чашку кави по дорозі на роботу, викурюючи при цьому сигарету. При таких вимогах, цілком підійде і робуста. Але от, якщо ви хочете по-справжньому хороший кави, 5 грам арабіки – це не те, що вам треба, вам треба мінімум 8 грам на порцію.

·         Ще один дуже болюче питання в роботі кав'ярень – це професійний рівень бариста. Не секрет, що рівень тих бариста, які зараз працюють в міні кав'ярнях, не відповідає світовим стандартам. Дуже часто – це молоді дівчата, яким показали як засипати каву в холдер, натискати на кнопочки, збивати молоко. Але способи і методи приготування абсолютно не відповідають світовим стандартам. Я не буду перераховувати елементарні помилки в приготуванні різних кавових напоїв із застосуванням молока, коли «бариста» не знає, чим відрізняється латте від макіато, я зараз говорю про приготуванні самої основи кавових напоїв – про каву еспресо. Саме на основі еспрессо готуються всі популярні у нас кавові напої, тому так важливо, що б бариста вмів правильно його приготувати. І тут вже включаються всі перераховані вище фактори, плюс людський фактор. Адже досить вставити холдер в кавоварку і забаритися більш ніж на 1,5 секунди і кави починає горіти. Досить простежити за технічним станом бойлера кавомашини, і температура води буде нижче 92 градусів. Найменша несправність помпи, і вже тиск пари менше 8 бар. Дуже часто виникають проблеми з помелом кави, т. к. цікаві продавці люблять покрутити різні важелі, і помел збивається. А адже це не менш важливо, ніж якість самого кави в зернах. Помел не дозволить кави розкрити всі свої властивості в повній мірі, аж до того, що еспресо буде схожий на залитий гарячою водою мелену каву, це жахливо. Занадто дрібний помел, який застосовується для приготування кави в турці, зробить ваш кави нестерпно різким. Тепер ви розумієте, як важливо попереднє навчання бариста і покупка якісної кавоварки?

·         Я не вживаю каву з додаванням кавових сиропів, але не можу не відзначити різноманітність сиропів для кави на кавовому ринку. При цьому є відверто неякісні сиропи, в яких нічого крім харчових добавок немає. Всі виробники сиропів декларують утримання великої частини натуральної основи у своїх сиропах, але на практиці виходить зовсім не так. Я особисто знаю виробника, у якого в сиропах немає натуральної основи і який продає свої сиропи зовсім не в дешевій категорії. Це правильний маркетинговий хід. Адже не запідозриш сироп, який зовсім не дешевий в тому, що він готується на суцільних харчових добавках? Я не буду зараз обговорювати недобросовісних виробників, краще я скажу, які сиропи і топінги я б порадив як найбільш якісні і економічні. Хочу відзначити як такого виробника Delicia. Это уже зарекомендовавший себя с положительной стороны производитель, который много лет поставляет качественную продукцию на рынок Украины. Совсем недавно появился еще один украинский производитель топпингов, это торговая марка Star Fest. Данный производитель очень ответственно относится к качеству своей продукции, и провел множество исследований и дегустаций перед тем как выпустить свою продукцию в продажу. И могу с уверенностью заявить, что он использует натуральную основу для своих топпингов. Не сочтите за рекламу, просто поделился информацией.

·         В завершение еще хотелось бы отметить несколько факторов, которые не влияют на качество кофе, но влияют на общее впечатление от кофейни. Как пережиток прошлого отмечу пластиковые стаканчики. Нет ничего хуже, чем плавящийся пластиковый стаканчик с горячим кофе. Но следует отметить, что сейчас это скорее исключение из правил. И еще одна важная деталь – это поведение бариста. Очень часто это молчаливые угрюмые уставшие люди, которые молча поставят перед вами стаканчик с готовым кофе. Как-то это не очень приятно, как вы считаете? Гірше тільки баріста, який постійно шморгає носом, і витирає його рукою періодично, і таке було в моїй практиці.

Мабуть, це всі основні негативні чинники, які кардинально можуть зіпсувати кави. Приємного вам кавування.

Інші статті