Як зіпсувати кави. Частина 1
При теперішньому великій кількості кав'ярень, питання про якісну і смачну каву став особливо актуальним. Тому що, кав'ярень багато, а людей які вміють варити справжній кава, дуже і дуже мало. Але лиха біда початок, в будь-якому випадку кількість перейде в якість, такий закон ринку.
Ну а ми поговоримо про те, як зіпсувати кави гарантовано.
· Перша помилка – це купівля кавоварки б/у. Продиктовано це високою вартістю професійною кавомашиною, і відкриваючи невелику кав'ярню, підприємці йдуть по шляху найменшого вкладень. В інтернеті безліч оголошень про продаж б/у кавоварок, всіх відомих і невідомих виробників. В оголошеннях про продаж говориться, що кофемашина обслужена, в робочому стані, і навіть дається гарантія 1 місяць. Я знаю, я сам давав такі оголошення. Попит народжує пропозицію. Але зараз ми говоримо про те, що правильно, а не про те, що вигідно підприємцям-початківцям. Як показала практика, кофемашина б/у – це кофемашина, яка вірою і правдою служила своєму першому господареві, зварила сотні тисяч чашок кави, і коли вироблений нею кави став неналежної якості, господар кав'ярні вирішив продати кофемашину за низькою ціною. Ну а собі він придбав нову кавоварку, тому що якість кави має бути дуже високим, інакше до нього перестануть ходити відвідувачі. Далі цю кавоварку купують підприємці , які займаються перепродажем б/у техніки з Європи. Можливо, що вони роблять передпродажну підготовку, змінюють прокладочки, і чистять варильний механізм, але швидше за все обмежиться чищенням зовнішніх частин кавомашини, для надання їй товарного вигляду. Далі таку кавоварку купують наші підприємці кавового бізнесу і ставлять у своїх кав'ярнях, які ростуть як гриби, і ми п'ємо неякісний кави, приготований на фактично несправної кавомашині. Зі своєї практики можу сказати, що більше половини кав'ярень готують неякісний кави. З двох десятків кавових точок, розташованих поблизу від мого будинку, більш-менш прийнятний кави є тільки у двох-трьох.
· Наступна можливість зіпсувати кави – це використовувати неочищену водопровідну воду. Або, як стало модно останнім часом, використовувати воду з бювету. Бювети – це окрема історія. Але, якщо вже я згадав їх, то відразу можу дати пораду – купіть собі додому фільтр, і не пийте воду з бювету. Не знаю як в регіонах, але в Києві водопровідна вода набагато чистіша, ніж вода з бювету, особисто перевіряв. Так от, якість води для приготування кави. Зовсім недавно я побачив з чого наливають воду в кавоварку в одному кіоску, і тепер я в кожній кав'ярні намагаюся очима знайти ту тару, з якої наливається вода. Дуже шкода, що санепідемстанція не займається такими кав'ярнями. Я дуже скептично ставлюся до всіх державних органів, але раз вже мова йде про приготуванні напоїв, то було б непогано регулярно перевіряти такі міні кав'ярні на якість води, і наявність санітарних книжок у працівників. Якось похмуро написав, але ж мова йде про власне здоров'я. І повірте, я не згущую фарби, а навіть навпаки, бачили б ви ту пластикову баклагу з зеленого кольору водою.
· Наступний спосіб зіпсувати каву, і це масове явище для міні кав'ярень, готувати дешеву робусту. Професіонали застосовують робусту в якості доповнення до арабіці, для додання напою особливої кавовій фортеці. Наші ж підприємці використовують 100%-ую робусту, для здешевлення готового продукту і отримання підвищеного прибутку. Саме тому у нас популярний кава американо, латте, капучіно. Люди змушені розбавляти свій каву водою або молоком, т. к. пити 100%-ую робусту захоче не кожен. Якщо вам пощастило знайти кав'ярню, в якій працюють люди щиро люблять каву, то даю вам 100% гарантії, що у них в асортименті ви ніколи не знайдете 100%-ую робусту, вона завжди буде лише складовою купажу, головну роль в якому буде грати арабіка. Але спробуйте знайти таку кав'ярню. Це дуже нелегка справа.
· Следующий способ испортить кофе, который тесно связан с предыдущим пунктом – это неправильное составление купажа из арабики и робусты. Происходит это следующим образом – человек, абсолютно далекий от искусства составления кофейных купажей, решает, что было бы неплохо смешать арабику из Коста-Рики с индийской робустой в соотношении 30/70. Ну а что, аромат арабики есть, крепость робусты в наличии, чем плохо? А вы попробуйте. Очень сомнительное удовольствие. Хуже только кофе обжаренный нашими самоучками на каком-нибудь складе в пром зоне. В результаті, смак дешевої робусти повністю забиває смакові особливості якісної арабіки, і ми маємо черговий кави, який треба розбавляти молоком і додати цукор.
Про інші способи як якісно зіпсувати кави я розповім у другій частині.