Батьківщина кави - країна Ефіопія.
Способи вирощування ефіопського кави
Вважається, що саме ефіопи, а не араби, були засновниками цього чарівного напою. Часто кажуть, що Ефіопія батьківщина кави. Він росте тут на фермах і біля приватних будинків у вигляді якогось «кавового саду». Однак більшу частину арабіки (60%) збирають у незайманих лісових заростях кави, сумарна площа яких становить близько 500 тисяч гектар. Вражає кількість дикорослих кавових дерев, що знаходяться в природному для них середовищі – близько 5 мільярдів!
Кава є дуже важливим продуктом для цієї країни, так як його експорт забезпечує значну частину (25%) прибутки державної скарбниці. Ефіопія вважається одним з найбільших постачальників арабіки високої якості в багато країн світу. Щороку в цій країні збирають близько 200 тисяч тонн зерен кави.
Цікавий факт: кожен четвертий ефіоп трудиться в кавовому справі.
Для багатьох кава стала сенсом життя і єдиним способом заробітку. Робота з цим продуктом часто супроводжується музикою і піснями.
Корінні жителі дуже цінують національний кави. Можна навіть сказати, що в Ефіопії існує культ цього напою. Вони акуратно, благоговійно і неквапно його обробляють, і також неквапливо готують його п'ють. Ефіопи готові дарувати всьому світу дорогоцінні плоди своєї праці.
Ефіопський кава росте за комфортних температурних показниках в межах 21 – 25С°, на висоті 2100 м над рівнем моря і достатній кількості опадів. Збір зерен відбувається з серпня по січень.
Велика частина арабіки з Ефіопії проходить суху обробку. Найчастіше кавові зерна, зібрані в цій країні, мають досить дивну і непривабливу форму, проте це ніяк не відбивається на смаку напою в чашці і його ароматі. Багато цінителі кави з Японії, США і Німеччині обирають саме високоякісну і ароматну ефіопську арабіку.
Знамениті сорти кави і їх смакові особливості
Розглянемо основні види арабіки, вирощувані в Ефіопії.
Сорт Harar (Мокко) вважається одним з найдорожчих сортів кави. Він дуже цінується за його щільність, міцність, присмак шоколаду і характерний аромат кави мокко.
Сорт Лимму (Limu) проходить вологу обробку, а його зерна мають зеленуватий відтінок. Він дуже цікавий своїм винним і пряним смаком з середньою кислотністю.
Високогірний кави Джимма (Djimmah) також відрізняється тривалим винним присмаком і щільним настоєм. Однак він проходить суху обробку.
Сорт Сидамо (Sidamo) проходить як вологе, так і суху обробку. Він по достоїнству визнаний кращим сортом кави. Фахівці називають цей кави «солодким», з відтінками цитрусів і виноградного вина. Щільність у напою, як правило, середня, а кислотність – врівноважена. Даний кави заворожує квітковими нотками і напрочуд довгим приємним післясмаком.
Всесвітньо відомий Иргочиф (Yirgacheffe) схожий на сорт Сидамо, однак має більш ніжний і запашний квітковий присмак, підкуповуючи багатьох своєю м'якістю і делікатністю.
Кавове справа для Ефіопії – це ціла культура! В цьому народі немає єдиного рецепту приготування цього напою. Однак у ньому є головне – любов і повага до кавового дерева і його дорогоцінним плодам.
Виявляється, є місце на Землі, де можна сходити в ліс, тільки не за грибами або ягодами, а за каву! І ця країна – загадкова батьківщина кави Ефіопія.