Кава для гурманів з острова Святої Єлени
Історія «острівного» кави
Можна з упевненістю стверджувати, що ця кава є найстарішим сортом кави. Насіння цієї рослини були завезені на острів і посаджені в 1733 році. Повторна посадка кавових дерев на початку 19 століття не принесла результату. Однак самі перші дерева чудово прижилися і все ще плодоносять. З того далекого часу цей кави перебуває в повній ізоляції, він ніколи не піддавався селекції і змішування. Тому він до цих пір залишається в первозданному вигляді, таким, яким любив його Наполеон.
В середині 19 століття цього кави не було рівних на всьому лондонському ринку. Він по праву вважався найдорожчим і ексклюзивним, заслуговує на схвальні відгуки. У 1851 році кави з цього острова удостоївся нагороди на Великий Лондонській Виставці.
Найчистіший кави
Тропічний вулканічний острів Св. Олени знаходиться в Атлантичному океані у великому видаленні від населених територій (близько 3000 км від Африки) і вважається самим екологічним місцем на всій планеті. Потрапити на цей острів можна тільки на борту одного судна. Така ізольованість дозволяє бути кави надзвичайно чистим.
Кава вирощується з допомогою вологої обробки за допомогою джерельної води з гірських вершин. В якості підгодівлі рослини застосовуються тільки природні добрива – послід морських скельних птахів гуано.
Крім того, на острові повністю відсутня промисловість, а, значить, і технічний забруднення.
Кавові дерева ростуть на висоті від 1000 до 3000 м над рівнем моря на перетині морських вітрів. Сушка зерен кави відбувається протягом 160 днів. Процес протікає повільно, природним чином, під дією тропічного сонця і вітру. Це сильно відрізняється від звичного способу сушіння кавових зерен, який займає максимум 5 днів.
Цвітіння дерев триває з грудня по квітень, а збір врожаю – з жовтня по лютий.
Характерні особливості кави Наполеона
Зерна кави мають особливий глянцевий блиск і за формою нагадують зелену квасолю. Після обсмажування вони набувають виражену збалансовану кислинку і щільний смак. Заварену каву вражає гурманів своїм чудовим різноманітним букетом фруктових відтінків, присмаком карамелі, лісових ягід, темного шоколаду, теплих спецій і цитрусових нот.
Кава з цього острова є представником чистої арабіки і її прабатьком. Кава проходить суворий контроль якості.
Сучасне виробництво рідкого кави
Большую мировую популярность этот эксклюзивный кофе приобрел только в последнем десятилетии. И он быстро завоевал признание опытных именитых ценителей и тестеров во всем мире.
В 2010 году британская компания «Святая Елена» приложила максимум усилий для того, чтобы реанимировать выращивание и производство уникального кофе и вывести его на мировой рынок. Уже весной 2011 года такие усилия принесли результат, и «островной» кофе начал поступать в продажу, радуя кофейных гурманов в любой точке земного шара.
Дійсно, цей атлантичний острів – найбільш мініатюрний в світі по виробництву кави. Однак це не робить його непомітним і малозначним. Навпаки! Саме тут народжується перлина кавовій сім'ї!