Основні способи заварювання кави
Щоб розкрити всю багатогранність цього дивовижного напою, пізнати нові нотки смаку і аромату варто спробувати кава, заварена по-новому. Отже, розглянемо основні способи заварювання кави.
Кава по-східному
Трапляються також назви «по-арабськи» або «по-турецьки». Приготувати таку каву зовсім не важко. Для цього необхідно використовувати каву з найменшим помелом (що стане гарантією пишної піни і мінімального осаду в чашці). Заварюється кава по-східному спеціальної мідної або мельхіорової турці з довгою дерев'яною ручкою (джезві) на повільному вогні. Спочатку потрібно довести воду до кипіння, потім зняти з вогню турку, додати каву і цукор і знову поставити на вогонь. Дочекатися закипання, зняти з вогню і перемішати вміст. Повторювати цю процедуру потрібно близько двох-трьох разів.
Фільтрований кави або крапельний
Для цього в ємність кладуть паперовий фільтр (або нейлоновий), заповнюють його необхідною кількістю кави і заливають тонкою цівкою закипілої води. Приготовлений напій буде стікати вниз тонкою цівкою. Такий «американський кави» готується швидко і має полегшений смак, з неяскраво вираженими нотами й кольором і підвищену прозорість. Щоб домогтися посилення аромату і смаку, рекомендується для початку трохи змочити мелену каву окропом, а потім продовжити лити гарячу воду. Це сприяє вивільненню ефірних масел кави. Для даного методу заварювання існують і електричні кавоварки з характерною колбою і фільтрами.
Гейзер або мокка
Цей спосіб передбачає багаторазове проходження через мелену каву води і пари та повернення їх вниз. При цьому, на жаль, втрачається левова частка аромату кави, а сам напій володіє підвищеною міцністю. Ще в 1933 році була створена спеціальна гейзерна кавоварка, яка складається з трьох частин. У нижню, восьмикутну частину наливається вода, над нею міститься фільтр з меленою кавою, а зверху кріпиться ємність для виходу готового напою. Ця кава заварюється на вогні, він має інтенсивний аромат і середню щільність.
Французький прес
Это конструкция, состоящая из стеклянной колбы и подвижного поршня внутри. Для заваривания напитка таким способом необходимо залить молотый кофе кипятком, закрыть крышкой, а через 5-10 минут опустить поршень вниз. Лучше использовать кофе средней обжарки и не слишком мелкого помола (во избежание забивания фильтра). Благодаря оказываемому давлению кофе получается с пенкой. Можно регулировать крепость и цвет напитка, добавляя нужное количество сухого кофе и меняя время нахождения кофе в кофеварке.
Эспрессо
Такой способ заваривания является наиболее распространенным и востребованным. Кофе заваривается при температуре не больше 96С° и под действием давления в 15 бар. Это позволяет сделать кофе максимально полезным, вкусным и ароматным, с устойчивой плотной пенкой приятного орехового оттенка. Для заваривания используют кофе среднего помола. Существует несколько видов кофе-машин для приготовления эспрессо как в домашних условиях, так и в кофейнях.
Капучино
Другий лідируючий кави після еспресо. І це не дивно, адже капучіно – це з'єднання безпосередньо еспресо зі збитою молочною піною, яка викладається зверху кави. Для приготування даного виду кави існують спеціальні машини «капучинаторы», які здатні зробити якісний еспресо і додати в нього «газоване» молоко у вигляді білої ароматною шапки.
Експериментуйте. Пробуйте різний кави. Додавайте в нього морозиво, ваніль, корицю або кардамон. Воістину, кава – король серед напоїв!