Користь і шкоду кави визначає міра

Фахівці стверджують, що кофеїн, що міститься в каві, вкрай необхідний для людського організму. Для зменшення ймовірності виникнення безпричинної головного болю, втоми і дратівливості нам необхідний кофеїн. Для отримання добової норми – досить випивати в день дві чашечки кави.
Крім кофеїну, цей напій багатий органічними кислотами – їх у каву близько 30. Кави благотворно діє на внутрішні органи, покращуючи кровопостачання.
Кава знижує ризик розвитку жовчнокам'яної хвороби. Крім іншого, він здатний полегшувати астматичні напади, алергію, перешкоджає вимиванню калію з організму і частково може захищати від дії радіації.
Найчастіше, ми замінюємо натуральну каву розчинну, а адже він менш корисний. Намагайтеся віддавати перевагу натурального напою, а не його аналогам.
Якщо ви хочете звести споживання кофеїну до мінімуму, то вам слід вибирати розчинна кава без кофеїну. А з натуральних різновидів зупиніть свій вибір на арабіці – кофеїну тут буде відсотків на тридцять менше.
Багато вважають каву наркотиком, але це перебільшення. Кава здатна викликати фізичну залежність, але не психологічну. Також перебільшують ті, хто стверджує, що кава допомагає схуднути.
Дійсно, обмінні процеси в організмі під дією кави прискорюються, але дуже незначно.
Звичайно, кави не назвеш безпечним напоєм. Він небажаний для людей з серцевими захворюваннями і захворюваннями судинної системи. Так само не радять вживати каву при захворюваннях нервової системи, ниркових недугах і хворобах ШКТ.
Найбільш безпечно пити каву до обіду і не на голодний шлунок. Здоров'ю не зашкодить, якщо в день ви вип'єте 1 або 2 чашки.
Якщо ризик виникнення серцевих хвороб високий, то від кави бажано утриматися. Це ж стосується і гіпертоніків – різки перепади тиску, викликані прийомом кави, небезпечні для їх самопочуття. А людям зі зниженим тиском, кава навіть принесе користь, багато хто використовує його в цьому випадку майже як ліки. Хоча міру потрібно дотримуватися в будь-якому випадку.